Urząd Miejski

Online (15 minutes ago):12
12 guests

Twoje IP:3.144.45.137

24 kwietnia 2024 r. wszystkie klasy czwarte naszej szkoły brały udział w wycieczce autokarowej do Sandomierza. Uczniowie mieli okazję odbyć rejs statkiem po największej polskiej rzece. Z perspektywy Wisły panorama miasta ukazała się w zupełnie odmiennym, pięknym obliczu.

Na wycieczkowiczów czekała też profesjonalna przewodniczka, która oprowadziła czwartoklasistów po najpiękniejszych zakątkach Sandomierza. Nasi turyści zachwycili się uroczą starówką z renesansowym ratuszem. Stojąc pod bramą Opatowską, uczniowie mogli sobie wyobrazić sceny z życia dawnych mieszkańców „małego Rzymu”. Przechodząc przez Ucho Igielne – fragment dawnych murów obronnych, każdy pomyślał życzenie, które ma szansę się spełnić.

Eksplorowano także wąwozy: świętojakubski i Królowej Jadwigi. Strome ściany jarów z niezwykłymi korzeniami drzew zrobiły na uczestnikach wycieczki ogromne wrażenie.

Podobne odczucia mieli podróżnicy stojąc u stóp ogromnego zamku.

Podziemna Trasa Turystyczna była kolejną atrakcją. Lochy w Sandomierzu to system dawnych czternasto i piętnastowiecznych piwnic, w których kupcy sandomierscy składowali towary handlowe. Trasa prowadziła pod ośmioma kamienicami.

To była udana wyprawa, pełna wiedzy historycznej, biologicznej, geograficznej i wysiłku fizycznego.

© by Sp13.