Urząd Miejski

Online (15 minutes ago):11
11 guests

Twoje IP:3.145.119.222

Tuż przed świętami uczniowie klasy 3A zaprosili na zajęcia edukacyjne swoich młodszych kolegów. Odwiedziły nas przedszkolaki z grupy 8 „Wesołe Nutki” oraz pani Małgorzata Wiącek. Przyszli uczniowie uczestniczyli w lekcji matematyki. Tematem zajęć był zegar, wskazywanie i odczytywanie godzin oraz obliczenia zegarowe.

Uczniowie wykonali wiele zadań, w których musieli wykazać się zarówno umiejętnościami z zakresu matematyki oraz życia codziennego. Zaproszeni do zadań przedszkolacy udowodnili, że zegar nie jest im obcy i poprawnie wskazywali godziny oraz je odczytywali. Obserwowali skupionych starszych kolegów i przyglądali się ich pracy.

Na zakończenie trzecioklasiści zaprosili gości do zajęcia miejsca przy szkolnym stoliku i zachęcili do pokolorowania zegara. Przyszli uczniowie mogli już teraz poczuć namiastkę bycia uczniem klasy pierwszej. Przedszkolaki czuły się wyśmienicie w tej roli, która czeka ich za kilka miesięcy.

Lekcję otwartą przeprowadziła wychowawczyni kl.3 A pani Lucyna Kostecka.

© by Sp13.