Urząd Miejski

Online (15 minutes ago):13
13 guests

Twoje IP:18.191.84.33

Przysłowia są trwale zakorzenione w naszym ojczystym języku, wzbogacają go swoją mądrością i humorem, przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Posługując się przysłowiami pouczamy, ostrzegamy, radzimy, czy wyjaśniamy. Prawie każde z nich ma pewien sens moralny, pouczający, bo zawsze zawiera ono jakiś nakaz, zakaz, czy przestrogę, jak należy, czy nie należy postępować. Te cechy sprawiły, iż przysłowia uznano za wyraz „mądrości narodów”.

Celem sprawdzenia znajomości przysłów wśród uczniów, w bibliotece szkolnej został przeprowadzony konkurs pt. „Grosz do grosza”. W dniu 19 grudnia 2023 roku, ośmioro uczniów z klas szóstych stanęło do współzawodnictwa rozwiązując pisemny test.

Mistrzem złotych myśli został Miłosz Kużdżał z kl. VIa, drugie miejsce zajęła Lena Giera z kl. VIc, trzecie miejsce przypadło ex aequo Ewie Kubińskiej z kl. VIb i Milenie Marii Leś z kl. VIc.

Pani Dyrektor Dorota Buczek- Kolanko wręczyła uczniom pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.

Laureatom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach organizowanych w Bibliotece Szkolnej.

© by Sp13.